Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Günlük hayatımızda, birçok iş için nakit ihtiyacı ortaya çıkabiliyor. İşlerin yapılabilmesi için nakit ihtiyacının kısa sürede karşılanması gerekiyor. Bunun için ziraat bankası ihtiyaç kredisi seçeneklerinden, yapılacak iş türüne uygun hazırlanan paketlerden birisi seçilebiliyor. Ziraat bankası tüm kredi seçeneklerinde en uygun faiz oranları ile kredi veren kamu bankasıdır. Kurumsal web sitesinde, kredi türleri hakkında bilgi vermektedir.

İhtiyaç Kredisi Türleri

Ziraat Bankası, her türlü ihtiyacınız için her bütçeye uygun kredi seçenekleri sunuyor. İhtiyaç kredisi seçeneklerini kullanmak isteyenler, Ziraat Bankasının oluşturmuş olduğu kredi türleri arasından seçim yapmaktadır.

İhtiyaç kredisi paketleri şunlardır;

 • Tüketici kredisi,
 • Birleştiren ihtiyaç kredisi,
 • Eğitim kredisi,
 • İmar barış kredisi,
 • Bireysel enerji verimlilik kredisi,
 • Enerji verimliliği yönetim kredisi,
 • İpotekli bireysel finansman kredisi,

Tüm ihtiyaç kredileri için başvuru sırasında farklı evrak türleri istenmektedir. Seçilen ihtiyaç kredisi türü için belirtilen evrakları tamamlayanlar başvurularını hemen tamamlayabiliyor.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası müşterileri, ihtiyaç kredisi başvurularına online olarak başlıyor ve işlemleri devam ederken, bankanın talep ettiği belgeleri hazırlayarak teslim edebiliyorlar. Ziraat Bankasının tüm ihtiyaç kredileri, 36 ay vadeli olarak %1.34 faiz oranına kadar değişen oranlar ile veriliyor. Müşteriler, gelir durumlarına ve zorlanmadan geri ödeme planına göre 1000 TL ile 100.000 TL arasında kredi talebinde bulunabiliyorlar. Ziraat Bankası web sitesi üzerinde gösterilen, hemen başvur butonunu tıklayanlar, istenilen alanları doldurarak ihtiyaç kredisi ön başvurusunu yapabiliyor.

İstenen Belgeler

Ziraat bankası, tüm ihtiyaç kredileri için başvuru şeklini ve istenen belgeleri, kredi türüne göre belirliyor. Bazı kredi türleri için hem online hem de şubeden başvuru yapılırken, eğitim kredileri için başvurular şubelerden yapılabiliyor.

İhtiyaç kredisi başvurularında istenen belgeler şunlardır;

 • Başvuru formu,
 • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi,
 • Çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 • Eğitime ilişkin fatura ve belgeler,
 • Serbest meslek sahipleri için meslek kuruluşundan üyelik belgesi,
 • Tüzel kişiler ve ortakları için ticaret sicil gazetesi fotokopisi,
 • Şubeden istenebilecek diğer belgeler,

Kredi başvurusunda bulunacak olanlar, seçmiş oldukları ihtiyaç kredisi türüne göre istenilen belgeleri hazırlamak zorundadır.

Eğitim Kredisi

Okul, kurs, dershane ve üniversite eğitimleri için nakit ihtiyacının karşılanması gerekiyor. Ziraat bankası, eğitim kredisi vererek, nakit ihtiyacını karşılamaya çalışıyor. Ziraat Bankası Eğimiz kredisi, 36 vadeli olarak verilmektedir. Çekilen kredi miktarına göre vade süresi daha kısa tutulabiliyor.

Eğitim kredisi, öğrencinin eğitim masraflarını üslenen aile bireyine veya öğrenci sürekli gelir sağlayan bir mesleğe sahipse kendisine verilmektedir. Ziraat bankasının tüm şubelerinden eğitim kredisi başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Kredi onayı yapılırken, kredi çeken kişi için hayat sigortası yapılmaktadır.

Tüketici Kredisi Başvurusu

Ziraat bankasının sunduğu tüketici ihtiyaç kredisi başvuruları, banka şubeleri, web sitesi, ziraat mobil, internet şubesi gibi farklı kanallar üzerinden yapılabilmektedir. Bireysel ihtiyaçlar için finansman desteğine ihtiyaç duyanlar, Ziraat Bankasından 36 aya kadar vadeli %1.34 faiz oranına kadar olan seçenekler ile tüketici kredisi kullanabiliyorlar. Tüketici kredisi başvurusunda bulunanlar, online işlemler üzerinden başvuru yaptıktan sonra banka kendilerinden bazı evrakları istiyorsa, en yakın Ziraat Bankası şubesine istenilen evrakları teslim etmek zorundadır.

Kredi Hesaplama Aracı

Ziraat Bankası tarafından günün şartlarına göre belirlediği ihtiyaç kredisi seçenekleri için başvuru yapmak isteyenler, başvuru öncesinde kredi hesaplama aracı ile hesaplama yapabiliyorlar. Kredi hesaplama aracı ile kredi tutarını, ödeme aralığını, faiz oranlarını kendiniz belirleyerek, hesaplama yapabilirsiniz. Yapacağınız hesaplama ile bütçenize uygun ihtiyaç kredisi türünü kendiniz belirleyebiliyorsunuz.