KYK Harçlık Avans Nasıl Açılır?Ziraat Bankası KYK Kredi-Burs harçlık avans nasıl açılır?

Ülkemizde bulunan bir çok üniversite öğrencisi üniversite öğrenimine başlaması ile birlikte devletin sağladığı öğrenim kredisinden faydalanmaktadır. Üniversite döneminin başlaması ile birlikte başlayan KYK kredi ve burs başvuruları alınmakta ve kısa bir süre içerisinde öğrencilere öğrenim kredisi geri ödemeli mi yoksa geri ödemesiz bir şekilde mi verileceği belli olmaktadır. Öğrenim kredi sonuçlarının açıklanması ile birlikte bir çok başvuru gerçekleştiren öğrencilere Ziraat Bankası Genç Kart gönderilmektedir. Ziraat Bankası üzerinden her ay burs ve kredi ücretleri öğrencilere ulaştırılmaktadır. Öğrenciler hesaplarına yatan öğrenim kredi ücretlerini harcamaları ve sonrasında ise tekrar paraya ihtiyaç duymaları halinde Ziraat Bankası üzerinde bulunan harçlık avans özelliğini açtırmak istemektedirler.

Öğrenim kredisi başvurularında harçlık avans kısmı ile ilgili boşluğu doldurmayan bir çok öğrenci, kartının gelmesinin ardından ek bir paraya ihtiyaç duyduklarında harçlık avans kısmını açtırmak istemektedirler.Ziraat Bankası KYK kredi burs harçlık avans özelliği nasıl açılır?

Üniversite öğrencileri harçlık avans özelliğini Ziraat Bankası mobil şubelerinden bir kaç işlem ile birlikte açabilmektedirler. Bu noktada eğer hesabınızda bir bloke ya da geçmişe dönük bir borcunuz var ise harçlık avans özelliğini açtırmanız için şubeye gitmeniz gerekebilmektedir. Her hangi geçmiş bir borcu bulunmayan ve blokesi olmayan bir çok üniversite öğrencisi Ziraat Bankası mobil şubesine girerek aşağıda yer alan adımları takip etmeleri yeterli olacaktır.

  • Ziraat Bankası mobil şube giriş
  • Menü, seçenekler kısmından Kartlarım kısmına giriş
  • Kartlarım kısmında Genç Kart seçimi
  • Kart ayarları seçimi
  • Harçlık avans ile ilgili menü seçimi

Bu adımları takip eden bir çok üniversite öğrencisi harçlık avans kısmını açabilmektedir. Mobil şubeden gerçekleştiremediğiniz işlemler için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz ya da müşteri hizmetlerinden yardım almanız yeterli olacaktır.