İtalya’da 46 Doktor Hayatını Kaybetti!İtalya’da Koronavirüs’ten (Covid-19) hayatını kaybedenlerin sayısı 9 bin 134’e yükseldi. Hayatını kaybedenlerin 46’sın doktor olduğu açıklandı.

Ülkede 5 hafta önce başlayan Koronavirüs salgınına ait başkentteki Sivil Savunma Genel Müdürlüğünde tertip edilen medya toplantısında son verileri, Acil Tedarik Komiseri Domenico Arcuri izah etti.

Görünmez bir düşmana karşı savaştıklarını belirten Arcuri, ülkede mevcut koronavirüs olay sayısının 66 bin 414’e ulaştığını, bu sayıya hayatını yitirenler ve iyileşenler dahil edildiğinde Kovid-19 ‘a yakalananların toplam sayısının ise 86 bin 498’e arttığını duyurdu.Arcuri, dün 10 bin 361 olarak açıklanan iyileşenlerin sayısının 589’luk yükseliş ile 10 bin 950 olduğunu belirtti.

Domenico Arcuri, hayatını yitiren sayısının son 24 saatte 969 kişi daha yükselerek, 9 bin 134’e çıktığını belirtti. Arcuri’nin izah ettiği yaşamını yitirenlerin sayısı, 5 haftadır koronavirüs acil vaziyetindeki ülkede en yüksek günlük ölü sayısı oldu.Komiser Arcuri, bugün 136 yeni yoğun bakım birimi  sağladıklarını izah ederek, halktan kurallara uymaya devam etmelerini istedi.

46 DOKTOR HAYATINI KAYBETTİ

Diğer taraftan, ülkede koronavirüse karşı mücadelede ön planda yer alan sağlık çalışanları arasında da virüs hızlı bir şekilde devam ederken, bugün kaydedilen ölümlerle toplamda 46 doktorun hayatlarını kaybettiklerini belirtildi.Ülkede Kovid-19 sebepli en çok ölümün ve vakanın görüldüğü Lombardiya Bölgesi’nde de 541 kişi hayatını kaybetti.