Gazi Üni. Dekanı: “Kızların Resimlerini de görüyoruz”Gazi Üniversitesi Dekanı Orhan Acar’dan Skandal Kelimeler!

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar, öğrencileri ile video görüşme yaptığı vakit kamerayı ve mikrofonu açık unuttu.

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar, öğrencilerin sorularını cevaplamak için katıldığı video görüşme sırasında yanındaki kişiye öğrencilerin isimlerini sayıp gülerek “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma” dedi.

Yanındaki bulunan şahıs öğrencilerin söylediklerini duyabileceğini söyleyip uyarması sonrası Acarın, “Yamulduk ha” dediği duyuldu.

Tepki Sonrası İstifa!

Sosyal medya üzerinde, konferans görüntülerinin yayılması sonrası dekana büyük tepki yağdı. Öğrenciler ve diğer sosyal medya kullanıcıları #GaziFenDekanıİstifaEt hashtag’i ile tepkilerini gösterdiler. Tepkilerin ardından Gazi Üniversitesi Dekanı Orhan ACAR, görevinden istifa etti.

Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, “Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Orhan Acar’ın sosyal medya ve basına yansıyan ifadeleri nedeniyle yasal süreç başlatılmış olup, sürecin selameti açısından kendisi 13.05.2020 tarihinde istifa etmiştir” denildi.