Bitcoin Yükseliyor!Bitcoin Yükseliyor! Yatırımcıları Sevindiren Haber

Bitcoin Yükseliyor !

Coin’ler arasında en değerli ve gözde para birimi olan Bitcoin,  kasım ayının sonunda başlayan çıkışına bugünkü son veriler ile beraber devam ediyor. Kasım ayını 41.000.000 TL ile bitiren bitcoin, gün içi verilerde anlık olarak 46.979.413 TL’yi görmüş durumda. Bitcoin’in bu yükselişi kullanıcıları satma yönüne itse de,  bazı kullanıcılar bu rakamın önümüzdeki günlerde daha da yukarıya çıkacağını ön görmekte. 

Bitcoin Nereye Kadar Yükselecek ?

Uzmanların görüşleri bu konuda farklılık göstermekte. Bir bölüm Bitcoin’in yükselişi hakkında artık bu seviyede birkaç hafta dolanacağını hatta 8 bin doların altına kısmi bir düşüş yaşayacağını öngörmektedir. Bir diğer görüş ise Crypto Michael’dan geldi. Crypto Michael Bitcoin’in bu yükselişinin devam edeceğinihatta 8.500 dolar seviyelerine yaklaşacağını öngörmektedir. Bazı uzmanlar ise BTC‘nin  yükselişi bu denli devam ederse bundan en çok alt coinler zarar göreceğini iddia ettiler. Aradaki uçurumun açılması alt coinlere zarar verip ciddi değer kaybı yaşanacağını öne sürdüler. Elinizdeki bitcoinleri değerlendirmek istiyorsanız, bu iyi bir fırsat olabilir. Acil ihtiyacınız yok ise beklemekte fayda var gibi gözüküyor. En azından uzun bir süre bu seviyelerin aşağısında bitcoin’i görmeyeceğiz gibi. Bitcoin 8.500 Doları Görür Mü ? !

Sizler için Bitcoin’in Ocak ve Şubat ayları performansını inceledik. 2018 yılının şubat ayında  ciddi kayıplar verip BTC sahiplerini üzmüştü TL bazında yaklaşık 20 Bin TL düşüş yaşamış olup BTC sahipleri isyan etmişti. 2019 yılı ocak ve şubat analizinde ise 19 bin seviyelerinden 22 bin seviyelerine bir ayda çıkış göstermiş olup bir nebze olsa da BTC sahiplerinin yüzünü güldürmüştü. Şimdi 2020 ocak şubatında çıkış ile başlayan BTC yükselişini devam ettirip 8.500 dolar seviyelerini görebilecek mi ön görmek zor. Bu noktada uzman görüşleri farklı yorumlar yapması sebebiyle kafalar karışmış olabilir . Bu noktada gerekli araştırmalar yapıp coinlerinizi o yönde yatırım yapmanızda fayda var. 

Diğer Coinler’de Durum Nedir ?  !

Ethereum’un yükselişi gün itibari ile devam etmekte olup coin piyasasında %2.80 lik bir artış göstermektedir.Uzmanlar Ethereum’un bu yükselişinin devam edeceğini ve bitcoin’den etkilenmeyeceğini ön görmektedir.Diğer coinler arasında en çok değer kazanan coinlerin başını %9,68 yükseliş ile Ripple (XRP) göstermektedir.Düşük bütçeli yatırımcılar için bir fırsat olabilir. Bitcoin’den ne denli etkilenecek belli olmasa da genel olarak alt coinler arasında bir yükseliş gözükmektedir. Yatırımcılar bu durumu nasıl bir fırsata çevirecek bu ise bir merak konusu.