1 Haziranda Yasaklar Kalkıyor mu?1 Haziran Tarihinde Cafeler, Spor Salonları Açılıyor mu?

Corona virüs salgını sebebi ile spor merkezleri, kafeler ve internet kafeler bir süre faaliyete kapatılmıştı. Peki bu mekanlar ne zaman açılacak?
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı…

KAFELER NE ZAMAN AÇILACAK?

1 Haziran tarihi ile restoran, cafe, pastane, spor merkezi gibi mekanlar  her gün saat 22.00’ye kadar açık olacaklar. Plajlar, müzeler, ören yerleri, milli parklar ve bahçeler 1 Haziran’dan tarihi ile belli kurallar ile açılacak olan restoran, cafe ve pastanelerin açılmasına rağmen, otellerin sadece otel müşterilerine hizmet veren eğlence merkezi bölümleri dışındaki eğlence mekanlarına izin çıkmadı.SEYEHAT İZNİ KALKTI MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yolculukların artık HES kodu ile gerçekleştirilebileceğini belirterek, ‘’Hayat Eve Sığar’’ uygulamasına gelecek bir özellikle yolcuların iç hat uçuşlarına kabul edilmesi “Hayat Eve Sığar (HES)” kodu kontrolü ile sağlanacak.

İç hatlarda uçuşa 24 saat kala uçuştaki tüm yolcuların risk durumları HES kodu üzerinden sorgulanacak” dedi.

SONDAKİKA

Önümüzdeki pazar itibariyle çoğu işletmeler belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00’a kadar hizmet vermeye başlayacak “Eğlence mekanları ile nargile satışı yapan işletmeler buna dahil değildir”Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırılmıştır. Spor tesisleri gece 00.00’a kadar hizmet verebileceklerdir.